آوردن قلعه‌نویی بزرگ‌ترین اشتباه بود در حق بیرانوند بی‌معرفتی شد

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از ساخت ورزشگاه با کیفیت صحبت می‌کنند و می‌خواهند VAR را به فوتبال ایران اضافه کنند، اما دریغ از اینکه دوربین با کیفیت داشته باشیم تا تصاویر را تار نبینیم. برای ادامه مطلب با سایت نتایج زنده مسابقات ورزشی همراه باشید.

آوردن قلعه‌نویی بزرگ‌ترین اشتباه بود در حق بیرانوند بی‌معرفتی شد

قاسم دهنوی درباره قهرمانی تیم فوتبال سپاهان در جام حذفی، اظهار داشت: شاگردان مورایس با توجه به کیفیتی که داشتند حقشان بود که در فصل گذشته یک قهرمانی را به دست بیاورند. آن‌ها طی فصول گذشته هزینه‌های زیادی را انجام دادند و قهرمانی آن‌ها با توجه به دارایی‌هایشان چیز عجیبی نیست.

وی ادامه داد: مس رفسنجان با هدایت محرم نویدکیا با شایستگی به این مرحله رسید. مورایس یک مربی بین‌المللی است و اینکه تا به اینجا قهرمانی نیاورده بود باعث تعجب بود. طلایی‌پوشان طی دو فصل گذشته هزینه‌های بسیار زیادی را انجام دادند و باید در مقاطع بالاتر نیز قهرمان می‌شدند. اگر پرسپولیس هم اسیر برخی حواشی نمی‌شد می‌توانست تا این مرحله صعود کند، اما برخی مسائل از جمله استعفای مربی و تغییرات در کادر فنی باعث ایجاد برخی ناهماهنگی‌ها در تیم شد.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در رابطه با انتخاب سرمربی جدید، تصریح کرد: تا زمانی که به طور قطع سرمربی جدید سرخپوشان انتخاب نشده نباید درباره آن نظر داد. متاسفانه در این مدت رسانه‌ها در ایجاد حواشی برای سرخابی‌ها دست داشتند و این موضوع را دست به دست می‌کردند. یک رسانه می‌گفت این بازیکن می‌رود و دیگری می‌گفت آن بازیکن می‌رود که هیچ کدام صحت نداشت و تنها هواداران در جنگ ۲ باشگاه اذیت شدند. مدیران دو باشگاه باید این حواشی را کنترل می‌کردند و در خصوص خروجی و ورودی دو تیم اطلاع رسانی‌های جامع را انجام می‌دادند. متاسفانه چه در سکوت خبری و چه در هیاهو خریدها انجام شود باز هم حاشیه وجود دارد.

دهنوی با بیان اینکه بیرانوند دروازه‌بان سطح اول فوتبال ایران است، عنوان کرد: بیرانوند دروازه‌بان شماره یک ایران است و از اخلاق حرفه‌ای نیز برخوردار است. طی دو فصل گذشته بسیاری از افراد سعی داشتند وجهه او را خراب کنند که متاسفانه این موضوع دست خودش نبود و باعث ایجاد حواشی موجود شد. برخی می‌خواهند به اسم و رسم او لطمه وارد کنند. باید معرفت به خرج داد چرا که او در فصول گذشته برای سرخ پوشان زحمات زیادی کشید و هر چقدر که اکنون دستمزد بخواهد حق دارد. باید به خواسته‌های او احترام بگذاریم و اگر می‌خواهد برود برایش یک خداحافظی باشکوه برگزار کنیم و اگر تصمیم به ماندن گرفت او را حمایت کنیم. مشکلی که ما داریم این است که خیلی زود قضاوت می‌کنیم و گذشته و زحمات یک بازیکن را به زودی فراموش می‌کنیم.

آوردن قلعه‌نویی بزرگ‌ترین اشتباه بود در حق بیرانوند بی‌معرفتی شد

وی در ارتباط با انتخاب سرمربی خارجی برای سرخپوشان، متذکر شد: اگر به این نتیجه رسیدند که مربی خارجی را به فوتبال ایران بیاورند باید از کارنامه او به خوبی با خبر باشیم و برای پیشرفت فوتبال ایران مثمر ثمر باشد. همواره سرخابی‌ها به دنبال سرمربی درجه یک هستند و این برای آن‌ها خوب است چرا که سرمربیان درجه ۲ و ۳ تنها به باشگاه لطمه خواهد زد. ماتزاری مربی کارنامه‌داری است و به عنوان اولین سرمربی ایتالیایی سرخپوشان می‌تواند خاطره خوبی را برای هواداران بسازد، اما باید آینده نگرانه با وی قرارداد ببندند. آخرین سرمربی ایتالیایی که به ایران آمد استراماچونی بود و برای هدایت آبی‌پوشان استراتژی خوبی داشت، اما بلایی که او سر استقلال آورد در هیچ جای دنیا شاید ندیده باشیم. استراماچونی سرمربی بود که در اوج نداری باشگاه و بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی استقلال را رها کرد، اما هواداران هنوز سنگ پرستیژ او را به سینه می‌زنند. اگر به خوبی و اصولی با سرمربی خارجی قرارداد بسته نشود همان بلایی که ویلموتس به سر ایران آورد تکرار خواهد شد.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در رابطه با ساخت ورزشگاه و آمادگی برای برگزاری رقابت‌های آسیایی، تاکید کرد: ما در ایران ورزشگاه‌هایی داریم که در بدترین نقطه از شهر ساخته شده‌اند. هر کس که از جاهای مختلف به این ورزشگاه‌ها بیاید امکان دارد وحشت کنند! از لحاظ تجهیزات و ساخت ورزشگاه به کلی از سایر کشورها عقب هستیم. صحبت‌های وزیر ورزش و رئیس فدراسیون را شنیدم که گفته بودند باید VAR را به ورزشگاه بیاوریم. به نظرم اول دوربین‌های با کیفیت وارد کنید و بعد به سراغ مسائل دیگر بروید. تصویربرداری از مسابقات شهرستان‌ها آنقدر از کیفیت پایینی برخوردار است که باید یک عینک بزنیم تا آن تاری تصویر از بین برود. در یک برنامه تلویزیونی ۵۰ دوربین با کیفیت کار می‌گذارند تا صحنه‌ها را شکار کنند، در حالی که در یک ورزشگاه آنقدر دوربین‌ها شرایط بدی دارند که اگر یک صحنه حساس و مشکوک ایجاد شود نمی‌توان آن را قضاوت کرد.

وی در این رابطه ادامه داد: مشکلات فوتبال ما حتی با وجود کمک داور ویدیویی نیز حل نخواهد شد و بساط برخی از افراد که نتایج را مهندسی می‌کنند همچنان پابرجا خواهد ماند. داوران ما آنقدر به صورت ناخواسته اشتباه دارند که فوتبال ما رو به تباهی رفته است و تیم‌های زیادی به ناحق قهرمان و یا به دسته‌های پایین‌تر سقوط کردند. باید کمیته داوران در کار خود اقتدار داشته باشد و نگذارد یک داور در یک برنامه تلویزیونی به یک مدیر باشگاه اهانت کند و یا اینکه به صورت لفظی وارد دعوا شود. از نظر حرفه‌ای باید مسئول آن قسمت وارد برنامه شود و به بحث و بررسی بپردازد. مشکل ما این است که افراد غیر فوتبالی در مسائل دخالت می‌کنند و تا زمانی که اینگونه پیش می‌رود که ما هیچ آورده‌ای در فوتبالمان نخواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *