تغییر روش استقلال و یک اتفاق مثبت دلیل گل نخوردن آبی‌ها مشخص شد

تیم فوتبال استقلال که با سرمربی جدید خود در دو دیدار ابتدایی لیگ بیست و دوم سه گل خورده بود، با تصمیم «ساپینتو» به روش دفاعی این مرد پرتغالی برگشت و موفق به ثبت اولین کلین شیت شد. برای ادامه مطلب با سایت نتایج زنده مسابقات ورزشی همراه باشید.

تغییر روش استقلال و یک اتفاق مثبت دلیل گل نخوردن آبی‌ها مشخص شد

به گزارش خبرنگار مهر، از هفته پنجم فصل هجدهم لیگ برتر بود که ساختار دفاعی استقلال پس از نزدیک به دو دهه با نظر آندره استراماچونی سرمربی وقت و پس از عدم نتیجه‌گیری در ۴ هفته ابتدایی به روش ۲-۵-۳ تغییر سیستم داد و بعد از آن به بعد بود که استفاده از ۳ دفاع مرکزی در استقلال نهادینه شد.

پس از استراماچونی هم مربیان جانشین او از همین سیستم دفاعی استفاده کرده و سرانجام آبی پوشان با همین ساختار در فصل گذشته نه تنها قهرمان لیگ برتر شدند، بلکه بهترین آمار دفاعی را هم از خود به جای گذاشته و رکوردهای جدیدی را در فوتبال ایران ثبت کردند.

این باعث شد تا ساپینتو هم در بدو ورودش به ایران قصد ادامه با همان سیستمی را داشته باشد که برای استقلالی‌ها آشنا اما خود وی نامانوس بود.

استقلال در دو بازی نخست خود عملکرد قابل قبولی در فاز دفاعی نداشت و نه تنها در چند نوبت به حریفان خود موقعیت گل داد، بلکه ۳ بار هم در ۲ بازی دروازه‌اش باز شد تا تیمی که بهترین خط دفاعی فصل گذشته را در اختیار داشت شروع مناسبی در فصل جدید نداشته باشد.

این روند باعث شد تا ساپینتو در هفته سوم به سیستمی بازگردد که آن را شگرد دارد و خط دفاعی تیم تحت رهبری‌اش را با استفاده از ۴ دفاع و به صورت خطی چیدمان کرد.

به این ترتیب که سیلوا و غلامی مدافعان میانی بودند، حردانی در سمت راست و جلالی در سمت چپ خط دفاعی قرار گرفت و برای اولین بار روزبه چشمی از خط دفاعی جدا و در خط میانی به عنوان زوج مهدی پور به بازی گرفته شد.

این تغییر سیستم در استقلال جواب داد تا آنها برای اولین بار در این فصل موفق به بسته نگه داشتن دروازه شان شده و نخستین کلین شیت خود را ثبت کنند. جواب گرفتن از این سیستم در اولین آزمون باعث می‌شود تا ساپینتو استفاده از همین روش را برای بازی‌های بعدی هم مد نظر قرار داده و فعلاً تیمش را با دفاع خطی و چهارنفره راهی میدان کند.

استقلال در هفته چهارم رقابتهای لیگ برتر میهمان تیم نفت مسجد سلیمان است. این دیدار از ساعت ۲۰:۳۰ روز سه شنبه ۸ شهریور در مسجد سلیمان برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *