نقش دکو در انتقال رافینیا به بارسلونا هافبک پیشین کاتالان‌ها قید کمیسیونش را زد

مدیر برنامه های بال برزیلی تیم فوتبال بارسلونا در انتقال او به جمع کاتالان ها نقشی کلیدی داشته است. برای ادامه مطلب با سایت نتایج زنده مسابقات ورزشی همراه باشید.

نقش دکو در انتقال رافینیا به بارسلونا هافبک پیشین کاتالان‌ها قید کمیسیونش را زد

رافینیا که با بازی‌ های درخشان خود در لیدزیونایتد نظر باشگاه‌های بزرگ اروپایی از جمله بارسلونا، چلسی و لیورپول را در این تابستان به خود جلب کرده بود، در نهایت تصمیم گرفت با امضای قراردادی پنج ساله به جمع آبی‌واناری‌ پوشان ملحق شود، این در حالی بود که انتقال او به چلسی تقریباً قطعی به نظر می‌رسید.

آندره‌آ رادریتزانی مالک باشگاه لیدزیونایتد در گفت‌وگو با نشریه انگلیسی «اتلتیک» از سیاستی که مدیران باشگاه بارسلونا در ماجرای هایجک رافینیا از چلسی و انتقال او به نوکمپ در پیش گرفتند، انتقاد کرده و معتقد است که قدرت مدیر برنامه‌ها در فوتبال امروز بسیار زیاد شده است.

نشریه «موندو دپورتیوو» چاپ کاتالونیا اما گزارش داد؛ دکو مدیر برنامه‌های رافینیا علاوه بر متوقف کردن انتقال رافینیا به چلسی، از کمیسیون 7 درصدی‌اش (5.13 میلیون یورو) که با باشگاه لیدزیونایتد برای انتقال این بازیکن برزیلی به توافق رسیده بود، صرفنظر کرد. این دلیلی بود که این باشگاه انگلیسی پیشنهاد بارسا را پذیرفت. دکو در عوض حاضر به دریافت 5 درصد از دستمزد رافینیا که فیفا تعیین کرده، شد؛ رقمی که باشگاه بارسا به او پرداخت کرد.

دکوی 44 ساله که پیش از بازنشستگی‌اش برای تیم‌هایی همچون پورتو و چلسی بازی کرد، بین سال‌های 2004 تا 2008 در عضویت تیم بارسلونا بود و در 161 بازی برای کاتالان‌ها به میدان رفت و 20 گل نیز به ثمر رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *