قاضی‌ زاده هاشمی: مقصران پرونده ویلموتس خودشان باید پول را بدهند دلیل احضار نشدن اعضای هیئت رئیسه صادر نشدن رأی بود

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: اگر هشت عضو سابق هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره پرونده ویلموتس احضار نشده بودند، مرجع قضایی در انتظار صدور رأی CAS بوده است. برای ادامه مطلب با سایت نتایج زنده مسابقات ورزشی همراه باشید.

قاضی‌ زاده هاشمی: مقصران پرونده ویلموتس خودشان باید پول را بدهند دلیل احضار نشدن اعضای هیئت رئیسه صادر نشدن رأی بود

احسان قاضی‌ زاده هاشمی عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی درباره پیگیری‌های قضایی پرونده مارک ویلموتس اظهار داشت: موضوع این پرونده از مجلس قبل در دستور کار قرار گرفت و اواخر مجلس دهم و در مجلس یازدهم پیگیری شد. آن زمان با پیگیری‌های که مجلس در کمیسیون اصل 90 داشت – و هنوز هم کمیسیون اصل 90 پیگیر است – و چه در سازمان بازرسی کل کشور صورت گرفت، پرونده‌ای تشکیل شد. قریب به دو سال گذشته، به این دلیل به پرونده رسیدگی قضایی صورت نگرفت و این هشت نفر عضو هیئت رئیسه احضار نشدند و صدور کیفرخواست در دادسرا صورت نگرفت که همه منتظر رأی نهایی CAS بودند.

وی افزود: برخی از آنهایی که آن زمان از هیئت رئیسه حمایت می‌کردند، صرفاً به این دلیل بود که ما روند رسیدگی را در نهادهای داخلی به حالت تعلیق در بیاوریم و رأی را در CAS پیگیری کنیم تا بتوانیم در این پرونده برائت بگیریم. اکنون رأی نهایی صادر شده و قریب 17 ماه CAS آن را ماه به ماه به تأخیر انداخت و اکنون که رأی صادر شده، دست نهاد قضایی ما برای رسیدگی به پرونده باز است. دستگاه‌های نظارتی در همان زمان راجع‌به این پرونده ورود کردند، برای هشت نفر گزارش و ایراد اتهام وارد کردند و سازمان بازرسی گزارشی را به دادسرای تهران داد و اکنون مراحل رسیدگی در دادسرا با صدور رأی نهایی CAS شروع خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *