فوتبال ایران برایم پیچیده نیست دنبال چالش هستم

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: در فوتبال حرفه‌ای هستیم و باید تیم را با بازیکنان بومی یا غیربومی آماده کنیم. برای ادامه مطلب با سایت نتایج زنده مسابقات ورزشی همراه باشید.

فوتبال ایران برایم پیچیده نیست دنبال چالش هستم

رضا پرکاس سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان درباره روند جذب بازیکن از سوی این باشگاه در نقل و انتقالات تابستانی گفت: سه مدل بازیکن را تصمیم گرفتیم در تابستان امسال جذب کنیم. ابتدا سراغ بازیکنان فصل گذشته که قصد ادامه همکاری داشتیم رفتیم تا با انها تمدید کنیم. تعدادی از آنها ماندند اما بعضی افراد دیگر به هر دلیل شخصی یا بر اساس سیاست‌های کلی باشگاه از جمع ما رفتند. درخواست بعضی‌ها بیشتر از توان و سقف باشگاه بود و یا پیشنهادی بالاتر از اینجا داشتند. مابقی را ما توانستیم حفظ کنیم.

سرمربی نفت آبادان در شروع بیست و دومین دوره مسابقات لیگ برتر افزود: پس از آن بر اساس سیاست کلان باشگاه، وضعیت اقتصادی و تفکرات کادر فنی بازیکنانی را جذب کردیم. الان هم دو سه جای خالی داریم که در تلاش هستیم با بازیکنان خارجی تکمیل کنیم. بازیکنان ایرانی را هم در نظر داریم که در چند روز آینده در مورد آنها به جمع‌بندی خواهیم رسید تا با یک تیم که با خواسته‌های ما بسته شده است، وارد مسابقات شویم.

او درباره اهداف صنعت نفت در فصل پیش رو یادآور شد: اول از همه باید پیشرفت کاری داشته باشیم. اگر پیشرفت داشته باشیم موفقیت هم خواهیم داشت. هدف باشگاه و خودم این است نسبت به فصل قبل پیشرفت داشته باشیم. لیگ هر سال بهتر می‌شود و ما هم باید جایگاه بهتری کسب کنیم.

سرمربی نفت آبادان که سابقه داوری در آلمان را دارد در خصوص اینکه چطور سمت مربیگری آمد تصریح کرد: زمانی که وارد چرخه مربیگری حرفه‌ای شدم و در کشورهای عربی کار کردم، طبق قانون آلمان نمی‌توان به صورت حرفه‌ای هم داوری و هم مربیگری کنید، دیگر داوری نکردم. از ابتدا هم به این خاطر مدرک داوری را گرفتم که با قوانین آشنا شوم. این موضوع به من اعتمادبه‌نفس می‌دهد روی نیمکت از داور ایراد نگیرم. از زمانی که به حرفه مربیگری آمدم دیگر نمی‌توانم داوری کنم؛ هر چند اگر به آلمان برگردم باز هم می‌توانم در لیگ‌های آماتور قضاوت کنم.

پرکاس درباره اینکه آیا صنعت نفت برای موفقیت بازیکنان سرشناسی دارد، گفت: ما نفرات باتجربه و تأثیرگذار خوبی داریم و همچنین بازیکنانی که گرفتیم در پست‌هایی بودند که نیاز داشتیم. احتمالاً با بازیکنان جوانی که جذب کردیم میانگین سنی تیم نیز کاهش پیدا خواهد کرد. در فوتبال مدرن سن‌ها خیلی تأثیرگذار نیستند و بازیکنان باتجربه می‌توانند اگر خوب تمرین کنند شرایط خوبی داشته باشند. سعی می‌کنیم ۱۱ نفر اصلی ما تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه باشند. صنعت نفت تیمی است که بالای ۵۰ سال قدمت دارد و برند فوتبال آبادان است. این تیم بازیکنان زیادی به تیم ملی داده است و قدمت زیادی در فوتبال کشور دارد، ولی گذشته‌ها گذشته است و باید به آینده نگاه کنیم. امسال برای نفت برنامه و هدف داریم.

سرمربی نفت آبادان تاکید کرد: فوتبال ایران برای من پیچیده نیست و به‌عنوان یک مربی همیشه فوتبال ایران را رصد کرده‌ام. الان هم لیگ‌های امارات و قطر و حتی آلمان را رصد می‌کنم. ما رو به جلو می‌رویم و به آینده امیدواریم.

او در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، مبنی بر جایگاه بازیکنان بومی در صنعت نفت آبادان گفت: در فوتبال حرفه‌ای هستیم و باید تیم را آماده کنیم. اگر نفرات موردنیاز و این پتانسیل را در آبادان یا خوزستان داشته باشید که چه بهتر، از آن استفاده می‌کنیم ولی اگر این پتانسیل وجود ندارد، باید جایگزین‌هایی را از شهر یا کشورهای مختلف انتخاب کنیم. ضمن اینکه پرورش بازیکن نیز خواهیم داشت. در روز اول تمام بازیکنان امید و پایه را از نزدیک دیدم. به یکباره اگر بازیکن ۱۶ ساله را در کنار تیم بزرگسال بیاورید هم جنبه مثبت دارد و هم جنبه منفی. با مربیان آنها صحبت کردیم تا این بازیکنان کم کم به تیم ملحق شوند و با تمرینات تیم بزرگسال آشنا و کم کم جذب تیم اصلی شوند. باید در یک پروسه سه ساله این روند طی شود و بتوانیم میانگین سنی را کاهش دهیم و بومی‌سازی را تا ۳۰ درصد افزایش دهیم.

پرکاش درباره نخستین بازی صنعت نفت در لیگ برتر با فولاد خوزستان گفت: آنها با نفراتی که گرفته‌اند خودشان را برای ادامه مسابقات آسیا آماده می‌کنند. فولاد دو فصل پیش قهرمان جام حذفی شده و بودجه خوبی دارد. آنها کادر فنی خوبی هم دارند و آنها را می‌شناسیم. می‌خواهیم بازی بسیار خوبی انجام دهیم. این بازی دربی خوزستان محسوب می‌شود. نمی‌گوییم صد درصد برای پیروزی وارد زمین می‌شویم، ولی هر مربی برای گرفتن بهترین نتیجه می‌آید. بهترین نتیجه پیروزی است و سعی می‌کنیم قدم اول را محکم برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *