مهدی تاج: با هزار تومان تراکنش مالی غیر سالم هم برخورد می‌کنیم

مهدی تاج در خصوص فساد در فوتبال و لیگ برتر ایران صحبت هایی کرد.برای ادامه مطلب با سایت نتایج رنده مسابقات ورزشی همراه باشید.

طرفداری | در نخستین نشست صیانت فوتبال برای فصل جدید رقابت های لیگ برتر، موضوعاتی مانند نقل و انتقالات مالی و پرونده های مربوط به فساد مورد بررسی قرار گرفت.

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، نخستین نشست صیانت فوتبال برای فصل جدید رقابت های لیگ برتر با حضور رئیس و مسولان فدراسیون و همچنین مقامات ذیربط با موضوع بررسی روند مربوط به نقل و انتقالات باشگاهی، وضعیت واسطه های نقل و انتقالاتی و فعالیت های آنان و برنامه ریزی جهت نظارت دقیق بر بازار نقل و انتقالات برگزار شد.

در این نشست، رئیس فدراسیون عنوان کرد:

فوتبال در همه جای جهان مورد توجه و اقبال افکار عمومی است و هر پدیده ای که اینگونه مورد توجه باشد، ضرورت نظارت بیشتر و دقیق تر را هم می طلبد.

وی ادامه داد:

خوشحالم در میان خانواده فوتبال، رسانه های محترم و نهادهای محترم نظارتی و در کنار آنان هواداران فوتبال همگرایی مثبتی در بحث مبارزه با هرگونه رویه ناصواب وجود دارد و ضمن اینکه ارکان قضایی فدراسیون به جدیت در این باب ورود کرده اند، من هم وظیفه خود می دانم از تلاش های صورت گرفته در این باره توسط مراجع قضایی و نهادهای ذیربط نهایت قدردانی را داشته باشم.

رئیس فدراسیون ادامه داد:

درباره پرونده مفتوحه، موضوعات مختلفی مطرح می شود و ضمن اینکه کلام پایانی و قطعی جهت تصمیم گیری با مرجع محترم قضایی است، اما در فدراسیون فوتبال هم نشست های مرتبط کارشناسی با همکاری مراجع ذیربط برگزار می شود از جامعه فوتبال و به ویژه باشگاهها می خواهیم حتماً هر نکته ای که ممکن است براساس شائبه رویه های تخلف و فسادزا انجام شود را با ارائه مدارک مستند و مثبته به سرعت به کمیته اخلاق فدراسیون گزارش دهند و کمیته اخلاق موظف است به قید فوریت بررسی لازم را انجام دهد.در داخل فدراسیون هم بررسی های مختلفی در این باره در حال انجام است و قوانین و آیین نامه هایی به سازمان لیگ ابلاغ شده است.برای مثال، باشگاهها به هیچ عنوان حق در اختیار داشتن مشاور داوری را ندارند.

در این مسیر، برای رسیدن به شرایط ایده آل تلاش می کنیم. در روزهای گذشته، اعداد مختلفی پیرامون ارقام مرتبط با پرونده های مفتوح مطرح شده اما اینجا به صراحت اعلام می کنم که حتی هزار تومان تراکنش غیرسالم مالی هم در صورت اثبات در این باب تخلف قطعی بوده و قطعاً فدراسیون فوتبال هم حسب گزارش های دریافتی از مقامات ذیربط برخورد جدی خواهد داشت. در این میان، ضرورت دارد مجامع و مدیران ارشد باشگاههای کشورهم مطابق قوانین ساری و جاری کشوری نظارت های خود را درباره عملکرد باشگاهها افزایش دهند.

در این نشست، سردار محمد رضا مقیمی، مدیر کل دفتر امور انتظامی و توسعه نظم عمومی وزارت کشو، دکتر کیاپاشا، بازرس کل امور ورزش جوانان و میراث فرهنگی سازمان بازرسی کل کشور، نمایندگان سازمان های امنیتی و اطلاعاتی و همچنین مهدی محمدنبی، نایب رئیس، هدایت ممبینی، دبیرکل، روسای ارکان قضایی فدراسیون و همچنین رئیس و دبیر سازمان لیگ فوتبال، مصطفی زارعی، مدیر صدور مجوز حرفه ای باشگاهها و مسول صیانت لیگ حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *