فرشته کریمی: حاضر نشدن برخی بازیکنان در اردوی تیم ملی غیر قابل تصور است

بازیکن تیم ملی فوتسال کشورمان گفت: پیراهن تیم ملی تحت هر شرایطی مقدس است و بازیکنان باید قدر این موقعیت را بدانند. برای ادامه مطلب با سایت نتایج زنده مسابقات ورزشی همراه باشید.

فرشته کریمی: حاضر نشدن برخی بازیکنان در اردوی تیم ملی غیر قابل تصور است

فرشته کریمی در گفت و گو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال درباره حضور در اردوی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: وقتی به محل تمرین تیم رفتم یاد 10 سال پیش خودم افتادم و در دلم دو به شک شدم که دوباره در چمن بازی کنم. سال‌ها در این زمین ها تمرین و برای فوتبال تلاش کردیم تا به اینجا برسد.

وی افزود: خیلی افراد تلاش کردند تا اکنون این بازیکنان بتوانند با امکانات خوب تمرین کنند. تمرینات منظم و عالی هست. در دقایقی که سر تمرین بودم همه چیز را خوب دیدم.

کریمی تصریح کرد: خیلی از بازیکنان تیم ملی جوان هستند. این بهترین درس می تواند برای جوانان حاضر در اردو باشد. توفیق اجباری برای آنها شده حالا که هفت تن از بازیکنان تیم خاتون بم به خاطر حضور در جام باشگاه های آسیا در این اردو نیستند از این شرایط استفاده کنند. 

بازیکن تیم ملی فوتسال ادامه داد: من شنیدم یکسری از بازیکنان هم در اردو حاضر نشدند. شاید دوست نداشتند که بیایند. این موضوع برای من غیر قابل باور است. مگر می شود بازیکنی لباس تیم ملی را به راحتی کنار بگذارد؟ پیراهن تیم ملی مقدس ترین لباسی است که یک نفر می پوشد. این موضوع می تواند الگویی برای دیگر دختران باشد. همه تلاش می کنند که به پیراهن تیم ملی برسند و توجیه است اگر کسی بگوید که نمی خواهد به پیراهن تیم ملی برسد. 

وی تاکید کرد: اگر منِ فرشته کریمی و یا هر بازیکن دیگری که در آسیا شناخته شده ایم به خاطر این است که پیراهن تیم ملی را برتن کردیم و زیر پرچم ملی به این جایگاه رسیدیم. خیلی از بازیکن ها یا مادرشان به من و امثال من می گویند که می خواهیم مثل شما شویم من به همه می گویم امکاناتی که شما اکنون دارید اصلا قابل مقایسه با زمان ما نیست و بازیکنان فعلی باید خیلی بهتر از ما باشند.

 کریمی اضافه کرد: برای من غیر قابل تصور است که کسی به هر دلیلی به جز مصدومیت بخواهد پیراهن تیم ملی را کنار بگذارد. تصمیم خود این بازیکنان است اما برای پیراهن مقدس تیم ملی باید جنگید. 

این بازیکن فوتسال خاطر نشان کرد: کرونا به همه ما نشان داد که تک تک لحظات تمرین و اردوها می تواند ارزشمند باشد. فوتسال اکنون سه سال است اردو ندارد. منظور من اردوی منظم است. گاهی صحبت از جوانگرایی در فوتسال می شود درحالی که معتقدم جوانان هنوز 5 دقیقه هم با باتجربه ها تمرین نکرده اند. الان وقت برگزاری اردو هست تا بازیکن و مربی ساخته شود. 

کریمی تاکید کرد: تمرین نداشتن چیز خوبی نیست. سطح بقیه تیم ها مدام در حال پیشرفت است. درجام کافا با تیم ملی فوتسال ازبکستان مساوی کردیم و اتفاقات فوتبالی هم رخ می دهد. در هر صورت برای تیم ملی فوتبال بانوان هم آرزوی موفقیت دارم. چه مسابقات کافا باشد چه تورنمنت دوستانه یا یک مسابقه دوستانه برای من نوعی خیلی ارزشمند است. روزی بخواهم با پیراهن تیم ملی با ضعیف ترین تیم ها هم بازی کنم برایم بهترین روزم است .شاید بعضی از افراد بگویند برخی مسابقات ضعیف است اما فرقی نمی کند بحث ما پیراهن تیم ملی است. امیدوارم بازیکنان خودشان قدر این موقعیت را بدانند. الان شرایط با 15 سال پیش که خوابگاه هم نداشتیم فرق می کند. 

کریمی در پایان گفت: خانم مظفر همیشه حرف مهمی به ما شاگردانش می زد و می گفت این اردوهای تیم ملی برای شما بازیکنان است و مربی می آید و می رود. کادرفنی همیشه متغیر است و همه می آیند که تیم ملی قوی تر باشد و کسی نمی آید که در تیم ملی ضعیف کار کند. همیشه این صحبت آویزه گوشم است و از صحبت هایش الگوبرداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *