واکاوی استوری جدید نکونام پس از حملات پیشکسوتان؛ ادبیات متفاوت با کامنت بسته!

سکوتِ حدودا یک هفته‌ای سرمربی استقلال با انتشار یک استوری و پس از مصاحبه مفصل علی سامره علیه او شکست. برای ادامه مطلب با سایت نتایج زنده مسابقات ورزشی همراه باشید.

نتایج زنده مسابقات ورزشی واکاوی استوری جدید نکونام پس از حملات پیشکسوتان ادبیات متفاوت با کامنت بسته

پس از قهرمانی پرسپولیس در بیست و سومین دوره لیگ برتر و ناکامی استقلال که در اولین روز هفته گذشته اتفاق افتاد، انتقادها از جواد نکونام سرمربی استقلال افزایش پیدا کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که استقلال در اغلب مقاطع فصل صدرنشین جدول بود و پرسپولیس فقط با صدرنشینی در 3 هفته پایانی توانست فاتح لیگ برتر شود.

همان روز و پس از پایان مسابقات هفته سی‌ام، جواد نکونام در نشست خبری پس از بازی با پیکان، به شدت قهرمانی پرسپولیس را زیر سوال برد و معتقد بود پرسپولیس با اشتباهات داوری قهرمان شده است. نکونام در آن نشست به هواداران استقلال وعده داد برای فصل بعد تیم بهتری بسازد اما بسیاری از استقلالی‌ها به یاد وعده و وعیدهای وینفرد شفر افتادند که همیشه در پایان فصلی که منجر به ناکامی می‌شد، می‌گفت فصل آینده، استقلال بهتری می‌سازد.

بعد از آن روز، دیگر خبری از نکونام نبود و سرمربی استقلال هیچ مصاحبه‌ای انجام نداد. او یکی دو بار برای مسائلی مثل توهین رضا درویش به لهجه شمالی‌ها در صفحه خودش استوری گذاشت اما درباره استقلال و ناکامی‌اش واکنش دیگری نشان نداد. اما شب گذشته یک استوری در صفحه او منتشر شد. آن هم پس از مصاحبه طوفانی و پر از تیتر علی سامره.

نکونام در این استوری نوشت: «به نام خدا. تصمیم گرفتم چند روز بعد از اتمام لیگ و در حالی که همه آرام‌تر هستیم با شما استقلالی‌های عزیز صحبت کنم. بدون شک از دست دادن قهرمانی در روز آخر برای ما و هواداران سخت بود اما در مقابل خوشحالیم که تا لحظه آخر تلاش خود را کردیم و به همه نشان دادیم برای پیراهن استقلال فراتر از توان‌مان می‌جنگیم.

همان شب به این نتیجه رسیدیم باید بدون وقفه و خیلی زود کارمان را برای فصل جدید آغاز کنیم. هر چند خیلی از هواداران فهیم و پیشکسوتان عزیز بعد از اتفاق هفته آخر به تمجید از تلاش و کوشش تیم پرداختند و ما را قهرمان واقعی لیگ دانستند اما شرمنده تک تک آنها شدیم چون دوست داشتیم قهرمانی را در این فصل سخت تقدیم‌شان کنیم. امروز هم با تمام قدرت یک هدف مشترک در استقلال داریم و بی‌صبرانه منتظر بازگشت و جنگیدن برای شما و باشگاه پرافتخار و بزرگ‌مان هستیم.

در این لحظه می‌خواهم از تک تک بازیکنانم تقدیر کنم که خستگی ناپذیر بودند و دیوانه‌وار جنگیدند. آنها شایسته احترام و تعریف هستند. همچنین از مالکان جدید، تمام کارکنان و عوامل باشگاه، تمامی اعضای کادر فنی، بازیکنان، رسانه، پزشکان، ماساژورها، عوامل تدارکات و پشتیبانی و هرکس که در این فصل سخت کنارمان بود، تشکر و قدردانی کنم.

در این فصل هواداران و پیشکسوتان استقلال نیز به من درس عشق و معرفت دادند. در سخت‌ترین روزها که ناامید بودیم و تصور می‌کردیم در گرداب مشکلات غرق شویم، بدون هیچ چشمداشتی، مثل کوه پشت ما بودند و تیم محبوب‌شان را تنها نگذاشتند.

بدون شک هر لحظه سختی که در این فصل کنار هم داشتیم، از ما آدم‌های قوی‌تر و حرفه‌ای‌تری ساخت تا برای آینده متحدتر و یکدل‌تر، آماده رقابتی جدید شویم. در پایان دوست دارم از بازیکنانم دلجویی کنم اگر سخت گرفتم و شاید تندی کردم. فقط و فقط از سر دلسوزی و کمک به تیم بود. همچنین اگر رفتاری کردم که باعث دلخوری حریفان شد عذر می‌خواهم و امیدوارم درک کنند ضمن رفاقت، در زمین رقیب هستیم و بر حسب وظیفه، برای تیم‌ و باشگاه‌مان می‌جنگیم. به امید روزهایی خوب برای استقلال و شما هواداران بی‌نظیر.»

اولین چیزی که در این نوشته جلب توجه می‌کند ادبیاتِ بسیار متفاوت نکونام با چیزی است که در طول فصل از او دیدیم. سرمربی استقلال تقریبا در همه مصاحبه‌هایش بسیار تهاجمی، جنجالی و تقریبا بدون ترمز حرف می‌زد و از بیان هیچ مطلبی ابایی نداشت اما در این استوری هیچ ردی از چنین ادبیاتی دیده نمی‌شود. او البته هنوز از هواداران استقلال به دلیل از دست رفتن قهرمانی عذرخواهی نکرده است اما نوشته است که شرمنده هواداران شده است و از آنها درس عشق و معرفت گرفته است.

نکته مهم دیگر این است که در لیست نسبتا طولانی کسانی که نکونام از بابت همکاری در این فصل تشکر کرده هیچ نام و نشانی از مدیرعامل سابق استقلال یعنی علی خطیر دیده نمی‌شود که 26 هفته مدیرعامل استقلال بود. اما در صدر این فهرست عبارت «مالکان جدید» به چشم می‌خورد. تنها عذرخواهی نکونام در این متن که البته آن را هم به اما و اگر مشروط کرده است متعلق به حریفان است.

نکته مهم دیگر این است که قسمت کامنت یا نظردهی در این استوری غیر فعال بود و عملا کسی نتوانست واکنشی به آن نشان بدهد. مشخص نیست دلیل این کار نکونام چیست اما شاید برای خودش هم بهتر بود که کامنت‌ها را باز می‌گذاشت تا شاید بتواند از بازخوردها و کامنت‌ها متوجه بشود که در چه موقعیتی قرار دارد و اینکه یک نشانه نه چندان خوب هم بود. اینکه شاید فکر می‌کرده بیشتر علیه او کامنت بگذارند تا به نفعش. در هر سال استقلال، تیمی است که بر اساس دی ان ای که دارد، برای قهرمانی می جنگد و هواداران این تیم به کمتر از قهرمانی راضی نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *