دلیل دلیخت برای ترک یوونتوس و انتخاب بایرن مونیخ

مدافع هلندی سابق تیم فوتبال یوونتوس دلیل جدایی از این تیم برای پیوستن به باواریایی ها در بازار نقل و انتقالات تابستان امسال را توضیح داد. برای ادامه مطلب با سایت نتایج زنده مسابقات ورزشی همراه باشید.

دلیل دلیخت برای ترک یوونتوس و انتخاب بایرن مونیخ

انتقال ماتیس دلیخت از یوونتوس به بایرن مونیخ با قرارداد 77 میلیون یورویی، یکی از مهمترین و پرهزینه‌ترین نقل و انتقالات تابستان امسال در فوتبال اروپا بود. او در حالی رفت که سه سال از حضورش در یوونتوس می‌گذشت و هنوز دو سال دیگر به پایان قراردادش باقی مانده بود. دلیخت در یوونتوس یکی از مهره‌های اصلی تیم بود و حضورش در این تیم در کنار لئوناردو بونوچی و جورجو کیه‌لینی باعث افزایش تجربه و مهارت‌هایش در امور دفاعی شد. با این حال او تصمیم گرفت که بانوی پیر را ترک کند و به بوندس‌لیگا برود.

دلیخت در گفت‌و‌گو با نشریه کیکر آلمان دلیل تصمیمش را اینگونه توضیح داد: هنوز دو سال دیگر با یوونتوس قرارداد داشتم اما در این تیم به یک مدافع کامل تبدیل شده بودم و احساس کردم که وقت یک چالش جدید در محیطی جدید است. بایرن مونیخ ماه ژوئن با من تماس داشت و من هم فوراً جذب پیشنهادشان شدم.

دلیخت 22 ساله درباره فشاری که از این پس برای بازی در مرکز خط دفاعی بایرن مونیخ روی او خواهد بود نیز اظهار داشت: زمانی که شما برای تیم‌های بزرگی مثل بایرن مونیخ بازی می‌کنید، همیشه تحت فشار قرار خواهید داشت. شیوه بازی بایرن مونیخ مناسب من است چون این تیم هجومی بازی می‌کند.

دلیخت در سه سال حضورش در تورین 117 بازی رسمی برای یوونتوس انجام داد و به این تیم برای بردن اسکودتو، کوپا ایتالیا و سوپرجام ایتالیا کمک کرد. او 8 گل هم زد و سه پاس گل داد. با رفتن دلیخت از یوونتوس، این باشگاه فوراً گلیسون برمر مدافع پیشین تورینیو را به خدمت گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *