اقبالی: تاج ابتدا بگوید پرونده ویلموتس به کجا رسید چنین بحرانی را در فوتبال جهان نه دیده‌ایم و نه خواهیم دید

مدرس مربیگری فیفا معتقد است رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ابتدا باید درباره پرونده مارک ویلموتس پاسخگو باشد، سپس وارد گود رقابت برای ریاست فدراسیون شود. برای ادامه مطلب با سایت نتایج زنده مسابقات ورزشی همراه باشید.

اقبالی: تاج ابتدا بگوید پرونده ویلموتس به کجا رسید چنین بحرانی را در فوتبال جهان نه دیده‌ایم و نه خواهیم دید

درباره ثبت‌نام مهدی تاج در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اظهار داشت: خیلی فراموشکار شده‌ایم. تاج باید بگوید مشکلاتی که در گذشته داشته، به کجا رسیده و مشکل پرونده ویلموتس حل شده است یا خیر. اگر این پرونده حل و فصل نشده است، چگونه می‌توانند او را مجدداً به‌عنوان نامزد انتخابات قبول کنند؟ باید ببینیم افراد مجمع فدراسیون که باید نامزدی او را تأیید کنند، زیر درخواستش را امضا کرده‌اند یا خیر.

صحبت از مشکل قلبی تاج درست نبود
وی در این مورد که رئیس پیشین فدراسیون فوتبال دی 98 به بهانه مشکلات قلبی از سمت خود کناره‌گیری کرد و حالا با همان مشکلات قصد ریاست مجدد دارد، تصریح کرد: آن صحبت‌ها (مشکل قلبی) اصلاً درست نبود و همه از این موضوع باخبر هستند. اگر حرف دیگری بزنیم، تف سربالاست!

ماجدی رانت سیاسی قدرتمندی ندارد که مشکلات فدراسیون را حل کند
کارشناس فوتبال کشورمان راجع به سایر نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال به تسنیم گفت: عزیزالله محمدی سال‌های سال تجربه مدیریتی داشته است. هر کسی که رئیس فدراسیون فوتبال می‌شود، باید از طریق لابی‌گری و رانت‌های سیاسی بتواند مشکلات مالی فوتبال را حل کند. میرشاد ماجدی جوان است و فکر نمی‌کنم از لحاظ رانت سیاسی آنقدر قوی باشد یا اسپانسری داشته باشد که مشکلات مالی فدراسیون را حل کند.

سرمربی ایران در جام جهانی باید رقابت‌های جهانی را لمس کرده باشد
اقبالی درباره مطرح شدن نام‌های مختلف برای سرمربیگری تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: علی دایی انصراف خود را اعلام کرد. امیر قلعه‌نویی هم تجربه زیادی دارد، اما سرمربی ایران در جام جهانی باید مسابقات جهانی را لمس کرده باشد. جواد نکونام سال‌ها در اوساسونا بازی کرده و مناسبات را می‌شناسد. او کاپیتان تیم ملی بوده است و شاید جریان‌های انحرافی درون تیم را سروسامان دهد.

دراگان اسکوچیچ , کارلوس کی‌روش , تیم ملی فوتبال ایران , فدراسیون فوتبال , مهدی تاج ,

کی‌روش اختلافات درون تیم ملی را از بین می‌برد
وی با بیان اینکه کارلوس کی‌روش را بهترین گزینه برای سرمربیگری تیم ملی ایران می‌داند، بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که در فدراسیون وجود دارد، تنها کی‌روش می‌تواند شرایط تیم ملی را بهتر کند. او در میان بازیکنان محبوب است و تمام اختلافات درون تیم ملی را از بین می‌برد. شاید کی‌روش چهار بازیکن به تیم‌های دیگر ببرد یا از دیدارهای تدارکاتی کمیسیون بگیرد که آنهم حق اوست!

چنین بحرانی را در فوتبال جهان نه دیده‌ایم و نه خواهیم دید
کارشناس فوتبال ایران با بیان اینکه بحران عجیبی گریبانگیر فوتبال ما شده است، تأکید کرد: هیچ وقت چنین بحرانی را در فوتبال جهان نه دیده‌ایم و نه خواهیم دید. کی‌روش فرهنگ ما را می‌شناسد و مشکلات کوچک تیم ملی با حضور او حل می‌شود. اولین اصل در مربیگری، پذیرش مربی است که تعدادی از بازیکنان، اسکوچیچ را قبول ندارند. بازیکنی که به خودش اجازه می‌دهد درباره مسائل تیم ملی با عناصر سیاسی صحبت کند، خارج از چارچوب وظایف خود عمل می‌کند.

با کی‌روش هم 3 شکست می‌خوریم اما آبرومندانه‌تر از اسکوچیچ
اقبالی با بیان اینکه ملی‌پوشان باید مشکلات را به مدیران فدراسیون گزارش کنند، اظهار داشت: اگر کی‌روش یا اسکوچیچ سرمربی تیم ملی باشند، در هر سه بازی جام جهانی شکست می‌خوریم. با کی‌روش اما آبرومندانه می‌بازیم و کمتر گل می‌خوریم. در دوره گذشته جام جهانی قدرتمندتر بودیم، اما حذف شدیم. اکنون در خطوط دفاع و میانی بسیار ضعیف هستیم و جز چند لژیونر، تیمی نداریم.

باید مانند جام جهانی 2018 از دفاع اتوبوسی استفاده کنیم
وی با انتقاد از شرایط فنی تیم ملی ایران تصریح کرد: وقتی دفاع و خط میانی ما عملکرد بدی دارند، چگونه می‌خواهیم توپ را به خط حمله برسانیم؟ باید مانند دوره گذشته، ساختار دفاعی مستحکم و دیوار دفاعی اتوبوسی در زمین بگذاریم تا گل‌های کمتری دریافت کنیم. هم‌گروه‌های ما از لحاظ فیزیکی قوی هستند و موقعیت‌های زیادی به وجود می‌آورند. کار بسیار بسیار مشکلی خواهیم داشت و اگر ولز را هم ببریم، از گروه‌مان صعود نمی‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *