تشریح نحوه اعزام تماشاگران ایران به قطر افزایش حضور هواداران

تماشاگران ایرانی در صورتی که شرایطش را داشته باشند می توانند از داخل کشور بلیت حضور در مسابقات جام جهانی را تهیه کنند. برای ادامه مطلب با سایت نتایج زنده مسابقات ورزشی همراه باشید.

تشریح نحوه اعزام تماشاگران ایران به قطر افزایش حضور هواداران

رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نزدیک به ۴ ماه دیگر در حالی آغاز می‌شود که تیم ملی فوتبال ایران در گروه B با تیم‌های انگلیس، آمریکا و ولز همگروه شده است.

فدراسیون فوتبال ایران که هنوز تکلیف نیمکت سرمربیگری خود را با وجود قرارداد با دراگان اسکوچیچ هنوز مشخص نکرده است تا جایگاه سرمربی همچون جایگاه سرپرست فدراسیون متزلزل‌تر از هر زمان دیگری باشد.

از سوی دیگر تحریم‌های ارزی علیه سیستم پولی کشور خرید بلیت‌های جام جهانی از طریق درگاه‌های بانکی را تبدیل به یکی از معضلات زنجیره‌ای کرده بود تا اینکه فیفا پیشنهاد یکی از بزرگترین شرکت‌های داخلی در حوزه صنعت گردشگری را برای ارائه هر یک از موارد امکان پذیر فوتبالی در مسیر جذب تماشاگران ایرانی جام جهانی ۲۰۲۲ فراهم کند.

مجید حسینی نژاد مدیرعامل و بنیان گذار شرکت «علی بابا» در خصوص دریافت نماینده انحصاری فیفا برای فروش بلیت بازی‌های و تورهای جام جهانی قطر گفت: چالش خیلی جدی را برای ارائه خدمات انتخاب کردیم. اگر به دورهای گذشته نگاه کرده باشید می‌بینید هیچیک از آژانس‌های مسافرتی که مسئولیت فروش بلیت و رفت و آمد هواداران را بر عهده داشتند موفق نبودند. آنها با شدیدترین انتقادات روبرو شدند اما من پذیرفتم وارد این چالش بزرگ شویم.

وی که یکی از تماشاگران جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز بوده است درباره تجربه حضور به عنوان یکی از طرفداران فوتبال افزود: وقتی برای بازی ایران و مراکش به سنت پترزبورگ روسیه رفتم فضای فوق‌العاده‌ای را تجربه کردم و دیدم که چه شور و هیجانی در استادیوم وجود داشت. قبل و بعد از آن هم رویایی بود. حقیقت این است من میهمان یکی از دوستان خیلی پولدارم بودم اما باید بگویم وقتی پس از آن شور و هیاهو به محل استراحت خودمان رفتیم اتاقی بسیار کوچک بود که ما دو نفر با وجود آن همه هزینه که شده بود پاهایمان از محدودیت جا به هم می‌خورد.

حسینی نژاد تاکید کرد: روسیه با وجود اینکه کشور وسیعی بود در برگزاری جام جهانی با مشکلات بسیاری روبرو شد. فاصله شهرها باعث پراکندگی تماشاگران و روشی راحت تر در اسکان و ترافیک شهری شده بود اما واقعاً نمی‌دانم دوحه قطر چطور می‌تواند این حجم از مسافران فوتبالی را در خود بگنجاند.

مدیرعامل شرکت طرف قرارداد با فیفا برای فروش بلیت‌های جام جهانی در پاسخ به اینکه مشکل مربوط به فروش بلیت از طریق درگاه‌های معتبر بانکی که برای ایرانیان به دلیل تحریم‌ها امکان پذیر نیست حل کرده‌اند، گفت: ما به فیفا تضمین دادیم بابت هر بازی تیم ملی ایران می‌توانیم حداقل هزار بلیت را بفروشیم. در مجموع متعهد شدیم سه هزار بلیت را بفروشیم اما این ظرفیت هرچقدر که بخواهیم می‌تواند افزایش پیدا کند.

او درباره فروش بلیت سایر بازی‌ها تاکید کرد: هیچ مشکلی وجود ندارد. شاید یک نفر بخواهد بازی آلمان و اسپانیا را از نزدیک تماشا کند. ما امکان خرید بلیت این بازی‌ها را نیز فراهم کرده‌ایم. در حقیقت هر یک از کاربران علی بابا به راحتی می‌توانند بلیت هر یک از بازی‌هایی که برای جام جهانی وجود دارد را پرداخت کرده و راهی قطر شوند.

حسین نژاد درباره اشکان مسافران در دوحه قطر تصریح کرد: واقعاً می‌ترسم که در دوحه چگونه می‌توان خدمات را ارائه داد. آنچه ما تضمین می‌کنیم کیفیت خدماتی است که از فیفا می‌گیریم اما مواردی همچون ترافیک را نمی‌توان کاری کرد. از عهده هیچکس بر نمی‌آید. من مطمئنم در دوحه چنین مشکلاتی به وجود خواهد آمد چون این کشور فضای بسیار کوچکی دارد.

وی درباره کمترین پکیج برای هر مسافر که در حال حاضر می‌تواند بلیت پرواز، بلیت بازی‌ها و همچنین اقامت در دوحه قطر را برای بازی‌های تیم ملی ایران در جام جهانی در اختیار داشته و هزینه کند تاکید کرد: باید یک نکته خیلی مهم را یادآوری کنیم. فیفا اندک اندک ظرفیت ورزشگاه‌ها را به نمایندگان خود در هر کشور که می‌توانند بلیت بفروشند می‌دهد. این موضوع تنها برای ایران نیست و بلکه موضوعی است که کل کشورهای درگیر با جام جهانی را شامل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *