مهدی: ۵ ورزشگاه وارد چرخه لیگ برتر نشده‌اند شاید مربیانی که به نشست هم‌ اندیشی نیامده‌اند، نظری ندارند

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت که پنج ورزشگاه لیگ برتر آمادگی میزبانی از مسابقات را ندارد. برای ادامه مطلب با سایت نتایج زنده مسابقات ورزشی همراه باشید.

مهدی: ۵ ورزشگاه وارد چرخه لیگ برتر نشده‌اند شاید مربیانی که به نشست هم‌ اندیشی نیامده‌اند، نظری ندارند

سهیل مهدی درباره غیبت پُرتعداد سرمربیان تیم‌ های لیگ برتری در نشست هم‌ اندیشی میان آنها اظهار داشت: خوشحال می‌شویم همه سرمربیان تشریف بیاورند و وظیفه داریم از آنها دعوت کنیم. دوست داشتیم مربیان، ایرادات‌مان را به ما بگویند و صحبت‌های آنها را بشنویم. باید تلاش کنیم کمترین نقص را داشته باشیم و خیلی بهتر است که نظرات سرمربیان را داشته باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد: شاید مربیانی که نیامده‌اند، نظری نداشته‌اند یا کار واجب‌تری دارند. این جلسات به مربیان و ما کمک می‌کند و اگر آنها نیامده‌اند، عیبی ندارد. سازمان لیگ خانه همه فوتبالی‌هاست.

سرپرست کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ فوتبال در مورد تاریخ آغاز لیگ برتر خاطرنشان کرد: تاریخ شروع لیگ تقریباً نهایی شده است. مربیان نظرات خود را گفتند و تاریخ موردنظر را با سرمربی تیم ملی جلب می‌کنیم. سه‌شنبه تقویم لیگ را نهایی و اعلام می‌کنیم و قرعه‌کشی مسابقات را متناسب با آن طراحی می‌کنیم.

مهدی در مورد زمان برگزاری دیدار سوپرجام فوتبال ایران بیان کرد: با توجه به همزمانی ایام محرم با تاریخ پیشنهادی لیگ برتر، می‌خواهیم بازی‌ها را دیرتر آغاز کنیم. برای برگزاری بازی‌ها محدودیت داریم و سرمربی تیم ملی، پیش از فیفادی زمان اضافه‌ای خواسته است. اولویت و زیباترین حالت این است که سوپرجام، قبل از لیگ برگزار شود. جلب نظرات همه، از جمله سرمربی تیم ملی برای ما بسیار مهم است و اگر نتوانیم نظر مساعدت او (اسکوچیچ) را داشته باشیم، باید تاریخ دیگری اعلام کنیم.

وی درباره لزوم برگزاری دیدارهای لیگ برتر در تعطیلات پایان هفته گفت: اگر مسابقات را هر هفت روز یک بار برگزار کنیم، دیدارها پایان هفته خواهد بود. فاصله بین دیدارها پنج یا شش روز است. سعی می‌کنیم برنامه را به روزهایی نزدیک کنیم که تماشاگران بیشتری به ورزشگاه بیایند. با این حال با فشردگی قبل از جام جهانی روبرو هستیم و نمی‌توانیم هر جمعه بازی برگزار کنیم. تلاش می‌کنیم نیم‌فصل اول را قبل از جام جهانی به پایان برسانیم.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ خاطرنشان کرد: نمایندگان باشگاه‌ها مطالباتی داشته‌اند و همه موارد را به نظر دبیرکل فدراسیون فوتبال می‌رسانیم. او مسئولیت کاملی در این قضیه دارد و در صورت تأیید نهایی، تقویم لیگ برتر را اعلام می‌کنیم.

مهدی در مورد ورزشگاه‌های غیر استاندارد برای میزبانی از لیگ برتر اظهار داشت: پنج ورزشگاه وارد چرخه مسابقات ما نشده‌اند. عوامل استادیوم شهید وطنی قائمشهر به‌صورت شبانه‌روز کار می‌کنند، اما ممکن است این ورزشگاه برای دو، سه هفته اول آماده نشود. ورزشگاه‌های یادگار امام (ره) تبریز، تختی آبادان، شهید باهنر کرمان و مرحوم قایقران انزلی هم از رده خارج شده‌اند و باشگاه‌ها باید استادیوم جایگزین معرفی کنند.

وی با اشاره به شرایط بد بسیاری از ورزشگاه‌های کشورمان تصریح کرد: این موضوع تقصیر ما نیست و در همه استان‌ها از لحاظ زیرساختی ضعیف هستیم. اگر در تهران که کلانشهر ماست، چهار ورزشگاه نام ببرید که لیگ برتر را در آن برگزار کنیم، از شما تشکر می‌کنم! ورزشگاه اراک هم نواقص جزئی مانند گیت ورودی، خبرنگاران و هواداران دارد.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا بابت شرایط ورزشگاه آزادی نگرانی دارد یا خیر، عنوان کرد: سازمان توسعه و تجهیز اماکن ورزشی متولی بسیاری از ورزشگاه‌هاست و تنها ساختمان تخصصی است که ورزشگاه می‌سازد. آنها تست‌های لازم را انجام می‌دهند و خیال هواداران را راحت می‌کنند. برگزاری مسابقات وظیفه ماست و تأمین امنیت بر عهده مالک ورزشگاه است که این موضوع حتماً پوشش داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *